Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İndirim oranı yüzde 90 olunca...

Nereden Yazdırıldığı: Vesîletü'n-Necât
Kategori: GENEL FORUM
Forum Adı: Haberler
Forum Tanımlaması: Güncel haberler
URL: http://www.vesiletunnecat.com/vesiletun/forum//forum_posts.asp?TID=202
Tarih: 25-10-2020 Saat 05:00


Konu: İndirim oranı yüzde 90 olunca...
Mesajı Yazan: kral
Konu: İndirim oranı yüzde 90 olunca...
Mesaj Tarihi: 18-01-2009 Saat 15:39
 
İstanbul Kurtköy'deki bir alışveriş merkezinde açılan giyim mağazası, yüzde 90 indirim uygulayacağını duyurunca, açılışta büyük bir izdiham yaşandı.
 
Tekstil ürünlerinin satıldığı mağazanın girişinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, kapıların açılmasıyla birlikte raflara hücum etti. Bu sırada bazı müşteriler ezilme tehlikesi geçirdi.

 
 
Kurtköy'deki Atlantis Alışveriş Merkezi'nde açılan MOL isimli mağaza, izdihama neden oldu. Mağazanın açılışında yüzde 90 indirim uygulanacağı belirtilen mağazaya yüzlerce vatandaş akın etti.
 
Saat 00.00'da müşterileriyle buluşmayı planlayan mağazanın açılışı, kapıya dayanan vatandaşların oluşturduğu izdiham nedeniyle daha erken oldu.
 
Mağazanın camlarını ve kapılarını yumruklayan vatandaşlar, kapıların açılması ile içeriye hücum etti. Müşteriler arasında arbede yaşanırken, bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi atlattı. Mağaza yetkililerinin zor anlar yaşadığı açılışta raflarda bulunan ürünler 10 dakika içinde tükendi.

 
 
İzdiham nedeniyle mağaza yönetimi indirimden herkesin yararlanabilmesi için yalnızca 1 ürüne yüzde doksan indirim yapma kararı aldı. Bu karar anonslarla vatandaşlara duyurulunca vatandaşlar duruma tepki göstererek, ellerindeki giysileri kasaya doğru fırlattı.
 
Vitrinlerin ve tezgahları kırıldığı mağaza adeta savaş alanına döndü. Alışverişten ziyade yağmaya dönüşen alışveriş çılgınlığında zaman zaman müşteriler arasında tartışmalar yaşanırken, taraflar güçlükle sakinleştirildi.

http://haber.mynet.com/sayfali/yasam/Indirim-orani-yuzde-90-olunca-/18Ocak2009/X1232274854328/4 - Kaynak-------------
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaştıracaktır.”Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat