Vesiletunnecat Homepage
Forum Home Forum Home > ORGANİZASYON > Hatim
  New Posts New Posts
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

24 Saat Kur`an-ı Kerim Dinleme

Kur'an-ı Kerim Hatim Programı 3.0 (YENİ SÜRÜM)

Post Reply Post Reply
Author
Administrator
Administrator

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kur'an-ı Kerim Hatim Programı 3.0 (YENİ SÜRÜM)
    Posted: 04-07-2011 at 12:01
Tamamen ücretsizdir hasenat.net tarafından yapılmıştır

YENİ SÜRÜM ÖZELLİKLERİ :

DİĞER ÖZELLİKLER :

• Ok ile takip imkanı. Büyüteç açıldığında da ok ile takip imkanı. (Abdusamed, Davut Kaya, Kabe imamları ses paketleri için)
  • Bir yandan kulaklıkla hatim dinlerken, diğer yandan mikrofon ile kendi sesinizi kaydedebilme.
  • Önemli bir özellik daha... Artık kendi Hatim Ses Paketinizi kendiniz oluşturabilir ve program içerisinden kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir okuyucunun hatimini sayfa sayfa mp3 formatında hazırlayın, hazırladığınız mp3 ses dosyalarını bir klasöre yerleştirip programın klasörü altındaki "hatim-recitation" klasörünün içine koyun. Daha sonra programın okuyucu seçme menüsünden kendi okuyucunuzu seçin ve dinleyin.
  • Yine aynı şekilde beğendiğiniz bir hattı, programın klasörü altındaki "hat-callygraphy" klasörü altına bir klasör içerisinde koyabilir ve program içinde kullanabilirsiniz. Size örnek olsun diye, "hat-callygraphy" klasörü içerisine "Hafız Osman Hattı" konmuştur. Bu klasörü ve oradaki dosyaları format ve ölçü olarak inceleyerek kendi hattınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz..
  • 3 Hat bir arada... Programda Hatim yaparken 3 hattan dilediğiniz birini seçebilme (Sefa Yayınları hattı, Timaş Yayınları hattı ve Hafız Osman hattı).
  • Sayfalar arasında gezinme, istediğiniz cüze, sureye tek tıklamayla gidebilme.
  • Mealli Hatim... Hatim esnasında Kur'an-ı Kerim'i Türkçe mealinden (Diyanet meali) takip edebilme.
  • Gözünüzü yormayacak, size en uygun arkaplanı seçebilme.
  • Sureleri, resmi, alfabetik, nuzül sırasına göre sıralayabilme.
  • İstediğiniz 7 okuyucudan birini seçerek onun sesiyle hatim takip edebilme.
  • Kaldığınız sayfayı ve en son okuma tarihini hatırlatma.
  • Sağdaki sayfayı, soldaki sayfayı ayrı ayrı dinleyebilme, sürükleme çubuğuyla dinleme esnasında okunan sayfa içinde ileri-geri gezinebilme.
  • Kronometre tutabilme.
  • Otomatik hatim. Play tuşuna bastığınızda eğer durdurmazsanız, program otomatik hatim konumuna geçer ve sayfaları siz durdurana kadar arkası arkasına okur. Bu arada sayfalar otomatik olarak çevrilir.
  • Çok çeşitli sayfa geçiş efektleri,
  • Ses seviyesini ayarlayabilme.
  • Program ayarlarını hafızada tutabilme.
  • Zamanı ayarlanabilir otomatik kapanabilen menüler.
  • Secde ayetleri hatırlatması...

Programı yükleme ve kaldırma :
  • Program otomatik olarak kendini yükleme ve kaldırma özelliğine sahiptir.
  • NOT: Programın çalışabilmesi için herhangi bir eklenti gerekmez (eski 1.0 ve 2.0 versiyonlarında Adobe Flash Player gerekiyordu), direk windows üzerinde çalışır.

Hatim Ses Paketlerinin yüklenmesi  :  
  • Hatim Ses Paketleri programın içinde yüklü değildir. Ayrıca  indirmeniz ve kurmanız gerekir. Programa birden fazla hatim yükleyebilir (şu anda yedi adet mevcuttur) ve programın içinden seçerek dinleyebilirsiniz. Hatim setleri de otomatik olarak kendini yükleme ve kaldırma özelliğine sahiptir.

Hatim programını indirmek için aşağıdaki link'e tıklayın

http://depo4.hasenat.net/hatimflash/KuranHatim30Kur.exe

Veya

Buradan indirebilirsiniz

Hatim Ses Paketlerini
indirmek için aşağıdaki likleri kullanabilirsiniz.

Yanında (Ok takipli) yazan Hatim Ses Paketleri hatim esnasında ok ile takip edilerek okunabilir. Ok ile takip özelliği Hatim Ses Paketlerinin bir özelliği değildir. Programın özelliğidir. Hatimlerin yanındaki (Ok takipli) uyarısı, hatim dinleme esnasında, o hatim ses paketinin ok ile takip edilebilir olduğunu belirtmek için yazılmıştır. Bu sebeple yanında (Ok takipli) yazan Hatim Ses Paketlerini eğer daha önce indirdiyseniz, tekrar indirmenize gerek yoktur.

HATİMLER   Boyut İndirin
 Davut Kaya Hatimi  (Ok takipli) 725 mb İndir
 İlhan Tok Hatimi   685 mb İndir
 Sad El Gamdi Hatimi   696 mb İndir
 Abdussamed Hatimi (Ok takipli) 653 mb İndir
 Husari Hatimi   569 mb İndir
 Kabe İmamları Hatimi (Ok takipli) 715 mb İndir
 Medine İmamları Hatimi   730 mb İndir

HASENAT KURAN HATİM 3.0 YARDIM (GÖRÜNTÜLÜ ANLATIM) ...

<font color=RED>“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaştıracaktır.”[/COLOR]

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.094 seconds.